Portal_background_image

خطبه هاي نمازجمعه نوبران

خطبه های نمازجمعه نوبران

نماز جمعه این هفته در شهر نوبران به امامت حجت الاسلام والمسلمین محمدی مطلق و با حضور با شکوه مردم در مسجد ولیعصر اقامه شد.

خطیب جمعه در خطبه اول ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوی الهی و ترک نواهی گفت: رسول اکرم(ص) فرمودند: در هفت خانه رحمت پروردگار متعال نازل نمی شود 1- خانه ای که در آن به امانت خیانت کنند.2-خانه ای که در آن، مال زکات نداده باشند. 3-خانه ای که در آن وصیت مرده باشد که به آن عمل  نکرده باشند (یعنی ورثه مخالفت کرده و اموال مورد وصیت میت را در آن خانه نگه داشته باشند). 4-خانه ای که در آن زن طلاق گرفته باشد. 5- خانه ای که در آن، زن نافرمانی نسبت به شوهرش باشد.6-خانه ای که در آن شراب باشد. 7-خانه ای که در آن، زن از مال شوهرش بدزدد.

 

حجت الاسلام والمسلمین محمدی مطلق در خطبه دوم نیز پس از توصیه همگان به تقوای الهی گفت: مناسبت اول شهادت امام جواد(ع) است که در روز آخر ماه ذی القعهده اتفاق افتاده است و با بیان این مطلب که وقتی امام رضا(ع) از مدینه به طوس آمدند امام جواد را توصیه به خدمتگذاری به مردم کردند و فرمودند که درب خانه به سوی مهمان باز باشد تا بتوانند از وجود ایشان بهره معنوی ببرند. ایشان با ذکر این نکته که مسئولین هم باید اینگونه باشند یادآور شدند که بعضی از مسئولین ادارات درب را به سوی ارباب رجوع می بندند و این روش درستی نیست. امام جمعه موقت شهر نوبران با بیان مناسبت دوم که ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) در اول ماه ذی حجه است مردم را سفارش به ازدواج آسان نمود و ملاکها و معیارهای یک انتخاب خوب را یادآور شدند و نگرانی خود را از افزایش سن ازدواج بیان فرمودند. ایشان با بیان شرایط موجود جامعه مشکلات گرانی و ناکارآمدی بعضی از مسئولین بالاخص مسئولین لایق و شایسته نظام و انقلاب اسلامی را در ده بند به طور خلاصه عنوان نمودند: 1- عدالت توام با معنویت و عقلانیت 2- تقوای الهی 3- روحیه جهادی و خدمتگزاری بی منت 4- برخورداری از روحیه انقلابی 5- ولایت مداری، اگر در گذشته رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مورد توجه قرار می گرفت امروز با این اختلاسهای کلان و حقوقهای نجومی و ثروتهای بادآورده برخی افراد مواجه نبودیم. 6- نقدپذیری و برخورداری از شرح صدر 7- مبارزه جدی با فقر و فساد و تبعیض 8- مقاومت و بی اعتمادی به دشمن 9- روحیه ضد اشرافی گری 10- مدیری با کارآمدی بالا.


دسته بندی

بخشداری نوبران


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها