Portal_background_image

خطبه هاي نمازجمعه 15 تير ماه 97- شهر غرق آباد

خطبه هاي نمازجمعه 15 تیر ماه 97- شهر غرق آباد

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا باقری، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر غرق آباد در خطبه هاي 35 دقیقه اي نمازجمعه پانزدهم تیر ماه كه با حضور حدود 400 نمازگزار در مسجد جامع شهر غرق آباد برگزار شد، درخطبه اول به دعوت خود و مردم به تقوای الهی و پرهیزگاری پرداختند و تقوا را ملاک قبولی طلاعات دانستند. ایشان با توجه به نزدیک بودن سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)، خطبه اول را به نحوه دعوت مردم و ایجاد جامعه اسلامی توسط پیامبران و امامان (ع) اختصاص دادند و از نقش مهم امام جعفر صادق (ع) در طول 34 سال ولایت پر ثمر ایشان در ایجاد زمینه های مذهب جعفری و تشیع و مبارزه با افکار منحرف و رهبران گمراه و ایجاد جامعه ای از عدل و داد سخن گفتند که در این میان تالیف بیش از 6000 جلد کتاب، تربیت 4000 شاگرد مومن و خداجو و هزاران حدیث که همگی موجب شکل گیری مذهب جعفری گردید و برکات این حرکت در زمان حال نیز قابل مشاهده میباشد، اشاره کردند. حجت الاسلام و المسلمین باقری وظیفه امروز مردم را پیروی از راه امامان معصوم دانستند و جوانان مومن و متعهد را به فراگیری آموزه های دینی و فقهی در حوزه های علمیه تشویق و ترغیب نمودند. ایشان از همه مسئولان شهر خواستند که در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) برنامه های عزاداری و فرهنگی برگزار نمایند و اینگونه مراسم را صرفاً مختص ماه محرم قرار ندهند. ایشان با ذکر حدیثی از امام جعفر صادق (ع)درخصوص توجه ویژه به نماز و سبک نشماردن آن، همه مردم و مسئولان و بویژه جوانان را به توجه به نماز و حفظ عفاف و حجاب دعوت نمودند و هیات امنای مساجد را به پخش صدای اذان در سه نوبت در شهرموظف کردند.

حجت الاسلام والمسلمین باقری در خطبه های دوم نماز جمعه ضمن دعوت دوباره خود و مردم به تقوای الهی، تقوا را بهترین توشه آخرت دانستند و مردم را به انجام مسائل عبادی و دینی بخصوص در روز جمعه رهنمون کردند. در ادامه به ذکر مناسبت های هفته پرداختند:

- پانزدهم تیر: سالروز درگذشت عالم گرانقدر آیت الله سید جواد خامنه ای پدر گرامی مقام معظم رهبری.

-هجدهم تیرماه: سالروزشهادت امام جعفر صادق (ع).

- نوزدهم تیر: روز جهانی ادبیات کودکان- روز جهانی جمعیت.

بیست و یکم تیر: روز عفاف و حجاب. روز آغاز عملیات رمضان- سالروز کشتار مردم بی گناه در مسجد گوهرشاد به دست رضاخان.

-

حجت الاسلام و المسلمین باقری، در انتهای خطبه ضمن بیان سخنان مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در خصوص قدردانی از امام جمعه خوزستان در یاری رساندن به کارگران در پروژه انتقال آب ، از جانب خود و مردم نیز از زحمات امام جمعه خوزستان قدردانی نمود و خاطرنشان کرد که دولتمردان در انتقال و تامین آب شهرهای خوزستان و آبادان دیر اقدام کردند و اشاره نمودند که دولتمردان نباید اجازه دهند مردم به مشقت و سختی دچار شوند و بعد اقدام به حل مشکل نمایند.

ایشان با توجه به جنایات رژیم منحوس و کودک کش آل سعود و اسرائیل غاصب، اعلام داشتند که همه مردم مسلمان ایران در کنار مردم مظلوم یمن خواهند ماند و یمن را تنها نخواهند گذاشت . 

پایان


دسته بندی

بخشداری نوبران


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها